teramind-dlp-hero-2019-01-26.jpg

Teramind DLP

Veri ihlallerine, veri sızıntılarına ve IP hırsızlığına karşı etkili savunma

Veri Kaybını Önleme (DLP) , çalışanlarınızın ve satıcılarınızın hassas ve şirket gizli verilerini kuruluşunuz dışında yanlışlıkla veya kasıtlı olarak paylaşmamasını sağlayan bir stratejidir. Bir DLP çözümü, hassas verileri ve IP’yi tanımlamak ve sınıflandırmak için içerik keşfi, dijital denetim teknikleri ve bağlamsal analiz kullanır. Ardından, veri kullanım senaryoları için politikalar ve kurallar oluşturulur. Sistem daha sonra kullanıcı işlemlerini izler; bunları DLP kurallarına göre doğrular ve bir kural koşulu tetiklendiğinde ve tetiklendiğinde uygun eylemi gerçekleştirir. Eylemler arasında eylemin durdurulması, kullanıcının engellenmesi, bir yöneticinin uyarılması, yönetimin geçersiz kılınması ve daha fazlası yer alabilir.

Teramind-DLP-value-diagram-2019-01-24.pn

Teramind DLP: Tek bir platformda veri kaybı önleme, kullanıcı etkinliği izleme ve içeriden tehditleri algılama

Teramind’in ‘kullanıcı merkezli’, uç nokta Veri Kaybını Önleme çözümü, veri ihlallerine ve diğer sızma girişimlerine karşı etkili koruma uygulamanızı sağlayan kötü niyetli niyet, hatalar veya kazalar gibi insan faktörlerini tanımlamak için akıllı davranış analizi ekleyerek geleneksel DLP yaklaşımlarının ötesine geçer. Teramind DLP, her büyüklükteki kuruluş için en iyi yatırım getirisini sağlar. KOBİ’lere, işletmelere ve kamu sektörüne veri kaybı, siber güvenlik ve içeriden öğrenilen tehditleri ele almada yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca, Teramind’in uyumluluk yönetimi özellikleri GDPR, HIPAA, PCI DSS ve ISO 27001 gibi uyumluluk düzenlemelerine uymanıza yardımcı olur.

Teramind DLP özellikleri:

Kullanıcı etkinliği izleme:

Web sitesi, uygulama, tuş vuruşu, IM, e-posta, ağ vb. Gibi 12’den fazla sistem nesnesi için üçüncü taraf satıcılar ve ayrıcalıklı kullanıcılar da dahil olmak üzere tüm kullanıcı etkinliklerini izler.

Güçlü politika ve kural motoru: 

Teramind yüzlerce önceden oluşturulmuş kural, şablon ve veri kategorisiyle birlikte gelir. Sezgisel, görsel bir Politika ve Kural düzenleyicisiyle kendi kurallarınızı oluşturun.
İçeriden tehdit tespiti:

Oturum kaydı ve oynatma, gerçek zamanlı uyarılar, değişmez günlükler vb. İle birlikte akıllı kullanıcı davranış analizi, içeriden gelen tehditlerin kritik sorun haline gelmeden tanımlanmasına yardımcı olur.
İçerik keşfi ve sınıflandırma:

Yapılandırılmış ve yapılandırılmamış kaynaklardan gelen hassas bilgileri keşfedin ve tanımlayın. Kişisel Olarak Tanımlanabilir Bilgiler (PII), Kişisel Sağlık Bilgileri (PHI), Kişisel Finansal Bilgiler (PFI) vb. İçin yerleşik sınıflandırma şablonları.
Gelişmiş OCR:

Gelişmiş OCR, doğal dil işleme (NLP) ve RegEx ile ‘anında’ içerik keşfi. Görüntüler, uygulamalar ve hatta videolar içindeki hassas verileri tespit ederek steganografik verilerin dışarı sızmasını önler.
Pano izleme: 

Teramind’in Pano İzleme ve Müdahale özelliği, hassas verilerin pano kopyalama / yapıştırma işlemleri yoluyla paylaşılmasını önlemenizi sağlar.
Parmak izi ve etiketleme:

Teramind’in güçlü parmak izi ve etiketleme özellikleri, önemli belgeleri ve dosyaları tanımlar ve değiştirildikten veya aktarıldığında bile verilerinizi takip edebilmeniz için kullanımlarını izler.
Uyumluluk yönetimi:

Teramind, GDPR, HIPAA, PCI DSS, ISO 27001 vb. Gibi uyumluluk ve standartlar için yerleşik desteğe sahiptir ve güçlü Politika ve Kural düzenleyicisi ve çeşitli izleme ve raporlama yetenekleriyle diğer yasal gereklilikleri destekleyecek şekilde uyarlanabilir.
Risk yönetimi:

Özel Risk Panosunda yüksek riskli kullanıcıları, politikaları ve sistem nesnelerini belirleyin. Gelişmiş risk puanlaması, yüksek riskli alanların tanımlanmasına ve odaklanmasına yardımcı olur.